Andaman Super League - 9. a 10. kolo

publikováno 05.06.2018

Již dvě kola před koncem bylo rozhodnuto o novém mistru, kterým se poprvé stala Garacharama FC, a tak závěrečná dvě kola se nesla v duchu bojů o postupová místa do Poháru FIFAC. Situace za vedoucí Garacharamou byla velmi vyrovnaná, kromě Sentinelu mohly všechny týmy ještě pomýšlet na 2. místo. Nejblíže byl dvě kola před koncem Port Blair Uppers, ale v 9. kole narazil na Garacharamu na jejím hřišti. V tuhém boji nebyli Uppers horším celkem, ale nepodařilo se jim vstřelit gól, a tak domácím stačila branka naurského reprezentanta Pamuwagira k vítězství 1:0. Uppers mohli v tabulce předstihnout místní rivalové Eleven Shooters, ti však nečekaně utpěli debakl na Sentinelu 0:4. Také Nachuge pomýšlelo na 2. místo, jenže po náročných výjezdech v Poháru FIFAC nezvládlo zápas na Rutlandu a po porážce s domácími Snakers zůstali Typhoons na 4. místě. Rutland naopak svým soupeřům odskočil a před posledním kolem měl náskok na 3. Uppers tří bodů. Nachuge s Shooters i s finišujícím Sentinelem se srovnali na devíti bodech bez šance na 2. místo.

V závěrečném kole bylo potřeba vyřešit otázku, jestli se Rutlandu podaří udržet 2. místo v tabulce. Na hřišti Shooters domácí vedli po brance Uchchiprasaneho, ale po změně stran Ojebe vyrovnal a zajistil svému týmu potřebný bod. Zajímavý souboj byl k vidění také v Nachuge, kde domácí už v 1. minutě vedli po brance Chauhapattandhyi nad vedoucí Garacharamou. Hosté pak byli dlouho lepším mužstvem a zaslouženě ještě do poločasu zásluhou Pamuwagira vyrovnali. Druhá půle už tak zajímavý fotbal nenabídla, v samotném závěru ale hostující obrana nepohlídala barmského středopolaře Wu Hnja Ja, který už v nastaveném čase připravil Garacharamě druhou porážku. Třetí místo nakonec udrželi Uppers i přes domácí remízu se Sentinelem, kterou zachraňovali až v závěru zápasu. Svou pátou branku vstřelil reprezentační útočník Hullock, čímž se dotáhl na čele tabulky na Trawindraswamyho z Garacharamy. Sentinel zvládl druhou část ligy mnohem lépe, než tu první a nakonec skončil na 5. místě. Velkým zklamáním je poslední místo úřadujícího šampióna Eleven Shooters.

9. kolo

Rutland - Nachuge  3:2 (1:1)

32. Kottamalupattna 0:1, 44. Zhaba 1:1, 65. Uddapravinandra 1:2, 71. Jebubu 2:2, 84. Mupopo 3:2

5 - Trawindraswamy (GAR), Hullock (PBU)

4 - Tiraknapachchuri, Pamuwagir (GAR), Jebubu (RUT), Wu Hnja Ja (NAC), Jejego (ELE)

Pohár

Do finále se probojovala stejná dvojice, jako v loňském roce. V semifinále měla lehčí úlohu Garacharama, která po remíze 3:3 na hřišti Shooters v domácí odvetě jednoznačně dominovala a po vítězství 3:0 s přehledem postoupila. Mnohem těžší boj podstoupilo Nachuge, které doma nad Rutlandem vyhrálo jen 3:2. V dramatické odvetě na Rutlandu Nachuge dokázalo, že je pohárovým mužstvem. Rutland po celý zápas těsně vedl, a když v závěru zvýšil Ojebe na 4:2, zdálo se rozhodnuto. V poslední minutě ale zmrazil domácí fanoušky Divindaloo, který svým gólem poslal Nachuge do finále. To se hrálo v Port Blairu na nově otevřeném Národním stadiónu, který bude hostit zápasy nadcházejícího MS. A utkání jakoby průběhen kopírovalo vzájemný zápas z posledního kola. Nachuge šlo brzy do vedení po brance Kamdeshe, ve druhé půli pak vyrovnal náhradník Prichope, který poprvé dostal v dresu Garacharamy příležitost v základní sestavě. Vyrovnaný souboj spěl do prodloužení, ale opět se rozhodlo v poslední minutě. Na centr Wu Hnja Ja si naběhl Uppatlaney a přesnou střelou rozhodl o tom, že Nachuge obhájilo Andamanský pohár a na úkor Port Blair Uppers si zahraje Pohár FIFAC.