Sikkimská liga - nová sezóna zahájena

publikováno 12.09.2023

Nový ligový ročník s pořadovým číslem 45 má za sebou první dvě kola v nichž diváci mohli vidět hodně zajímavé zápasy. Vstup do soutěže nevyšel obhájci titulu Geyzingu, který obě utkání prohrál. Nutno říci, že los zrovna nebyl ke Glaciers příznivý. Hned v prvním kole totiž Glaciers hostili na svém vyprodaném stadiónu FC Gangtok. Domácí nastoupili prakticky v nezměněné sestavě z loňské sezóny - odešli pouze obránci Birandra a Lazuluk a středopolař Answari - nicméně v rušném utkání nebyli lepším mužstvem, i když většinu první půle měli míč častěji na svých kopačkách.. Hráči FC dvakrát vedli, aby v závěru zápasu po proměněném přímém kopu Laptlahyatalanga převzali otěže zápasu a celkem bez potíží nečekaně vyhráli 4:2, když se ještě trefil i Kwa Sar. Nedařilo se Yebalovi v brance, který aspoň dvěma gólům měl zabránit.
Dobře zahájili Icemans, kteří v městském derby se Sherpou během půlhodiny překonali třikrát Keshara a i když po změně stran zvolnili a dovolili soupeři zdramatizovat vývoj utkání, vítězství si pohlídali. Hned ve svém prvním zápase po přestupu z FC Gangtok se prosadil reprezentační útočník Sichey, který by měl být po odchodu Šáry na post asistenta trenéra velkou posilou.. Domácí fanoušci byli také zvědaví na velký andamanský talent Kaka, který v létě Icemans koupili ze Sentinelu. Mladý asi osmnáctiletý nebo devatenáctiletý chlapec se neuvedl špatně a na hřišti pobyl 67 minut. Připsal si několik povedených průniků i jeden centr a dvě hlavičky.
Svou preméru v 1. lize má za sebou Pemayangtse. Už nikoli Red Monks, ale pouze Reds představili na domácím hřišti v Pellingu v úvodním utkání proti Dikchu hned sedm nových posil se zkušenostmi z nejvyšší soutěže i ze zahraničí a už po čtyřech minutách se více než 1200 diváků mohlo radovat, když po přihrávce zkušeného Jigme Lhendupa propálil Mandeye bhútánský reprezentant Umchog, který přišel do ambiciózního týmu z barmské Laputty. To ale bylo vše, hosté ještě v první půli otočili skóre a když obránce Lattey krásnou střelou po změně stran překonal veterána v brance domácích Bhattriho potřetí, Dikchu si vítězství pohlídalo. Na domácích byla patrná nesehranost, zejména v obraně to dost skřípalo, nicméně mužstvo by mělo bojovat o víc, než jen o záchranu.

Ve druhém kole navázali Icemans na vítězství nad Sherpou a po výborném výkonu vyhrálo v Dikchu 4:1, když se dvakrát prosadil Sandip Landip. Domácí dokázali až v závěru snížit Chungpokem.
Plný bodový zisk má také FC Gangtok. Ten hostil nováčka Pemayangtse a v první půli to bylo naprosto vyrovnané utkání, hosté si dokonce vytvořili více příležitostí. Trefili se ale pouze jednou,když Umchog svým druhým gólem v 33. minutě srovnával na 1:1.  Po změně stran ale domácí zabrali a během dvaceti minut třikrát překonali Bhattriho. Důležitý byl zejména gól na 2:1 ve 48. minutě z kopačky nové posily do obrany Lazuluka, kterým domácí setřásli nervozitu a důraznou a přesnou hrou pak soupeři nedali šanci na první body.
Geyzing nečekaně prohráli i druhé utkání. Na hřišti Sherpy  opět prohrával rychlým gólem, když Yebala překonal hlavou Solopholok. Geyzing ale skóre otočil a předváděl mnohem lepší hru, než v úvodním zápase. Jenže hned v 48. minutě Yebal inkasoval další gól z přímého kopu, když špatně postavenou zeď prostřelil po přiťuknutí Martama Namgyal Surman. Sherpům narostla křídla a po hodině hry už vedli po střele Yaka. Poté se ještě prosadil starší z bratrské dvojice Surmanů Karma a také Longrisha, a Geyzing odjel s nečekaným nákladem gólů. Výkony zejména v obraně jsou pro fanoušky Glaciers mrzutým zklamáním. Yebal ve dvou kolech inkasoval devětkrát, zatímco v loňské sezóně pustil devátý gól až v 8. kole. Snad mužstvu pomůže ke zlepšení reprezentační přestávka, v dalším utkání totiž zajíždí na hřiště rozjetých Icemans.

1. kolo:

Gangtok Icemans - Sherpa Club Gangtok 3:2 (3:0)

16. Loyobuani (Chuchwandrndra) 1:0, 26. Sichey 2:0, 29. Dorji (Loyobuani) 3:0, 68. Martam 3:1, 81. Namgyal Surman (Solopholok) 3:2. Rozhodčí Rajanghiri /1/, Phuncchog Namgyal Stadium, 2022 diváků.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok 2:4 (1:1)

9. Lingtsum 0:1, 29. Tapai 1:1, 50. Champal (Bharati) 1:2, 63. Pupook (Tapai) 2:2, 69. Laptlahyatalang (př. kop) 2:3, 77. Kwa Sar (Champal) 2:4. Rozhodčí Khumlang 1:1, Khanchenjunga Stadium, 1120 diváků - vyprodáno.

Pemayangtse Reds - Dikchu Athletics 1:3 (1:2)

4. Umchog (J.Lhendup) 1:0, 34. Phuncchog (Ghosh) 1:1, 37. Watana (Chungpok) 1:2, 50. Lattey 1:3. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Mukeshi, Kalafas (PEM). Pelling, Lhatsum Stadium, 1264 diváků.

2. kolo:

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans 1:4 (0:1)

6. S. Landip (Loyobuani) 0:1, 47. Lamyen 0:2, 52. Loyobuani (Chuchwandrndra) 0:3, 61. S. Landip 0:4, 85. Chungpok (Phucchog) 1:4. Rozhodčí Rangpa /0/, ŽK Mageiang (ICE), Teesta Stadium 884 diváků.

FC Gangtok - Pemayangtse Reds 4:1 (1:1) /+1/

23. Talgit 1:0, 33. Umchog 1:1, 48. Lazuluk 2:1, 61. Guma 3:1, 64. Di Wan (Lingtsum) 4:1. Rozhodčí Yadav /0/, ŽK Umchog (PEM), Sichey Ground, 1380 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers 5:2 (1:2)

5. Solopholok (Limbo) 1:0, 25. Sumatra 1:1, 32. Proskhanaskarukonghiri 1:2, 48. N. Surman (Martam) - př. kop 2:2, 58. Yak 3:2, 63. K. Surman (Limbo) 4:2, 72. Longrisha 5:2. Rozhodčí Lingyam /2/, ŽK Nyinchol, Pupook (GEY). Sherpa Stadium, 1076 diváků.

1. FC Gangtok  2 2 0 0 8:3 6
2. Gangtok Icemans 2 2 0 0 7:3 6
3. Sherpa Club Gangtok 2 1 0 1 7:5 3
4. Dikchu Athletics 2 1 0 1 4:5 3
5. Geyzing Glaciers 2 0 0 2 4:9 0
6. Pemayangtse Reds 2 0 0 2 2:7 0